Miejscu tworzonym z pasji i miłości, gdzie:

*holistyczne podejście do klienta stawiane jest na pierwszym miejscu; *dzielimy się naszą wiedzą dotyczącą pielęgnacji włosów i skóry głowy;  *możesz znaleźć relacje z Naszych zabiegów; *możesz zadać nam pytania, na które chętnie odpowiemy; *możesz umówić wizytę w Naszym Gabinecie Trychologicznym w Siedlcach

 
 
 
 
 

Włosy - co to takiego

Nasze włosy to fascynujący wytwór skóry. Pełnią one funkcję ochronną, czyli chronią skórę głowy przed wychłodzeniem lub przegrzaniem, a także mają znaczenie estetyczne. Włosy wyrastają z mieszków włosowych, które znajdują się w skórze właściwej. Kształtem przypomina on kolbę z wklęśnięciem u podstawy, jest to tzw. brodawka.

Wypadanie włosów

Utrata włosów niepokoi i często skłania do pilnej wizyty u trychologa lub dermatologa. Jednak wypadające włosy nie zawsze oznaczają, że coś jest nie tak i niezbędne jest leczenie. Dopiero utrata powyżej 100 włosów dziennie powinna nas skłonić do działania.

matowe włosy?

Pielęgnacja matowych włosów sprowadza się do zadbania o ich wygładzenie. Zasada jest prosta: im włos jest gładszy, tym intensywniej odbija światło. Dlatego tak często pożąda się uzyskania efektu tzw. tafli na włosach, która jest niczym innym jak maksymalnym wygładzeniem struktury, owocującej cudownym połyskiem.

Rzadkie włosy

Utrata gęstości włosów nie jest niczym przyjemnym, a pacjenci często określają ten problem mianem niepokojącego sygnału. Faktycznie, nagle rzedniejące włosy mogą świadczyć o chorobie, ale by się upewnić, czy potrzebna jest interwencja lekarska, czy wystarczy tylko zadbać o wizualne ukrycie przerzedzonych miejsc, należy odwiedzić trychologa.

Cienkie i słabe włosy mogą powodować dyskomfort i brak pewności siebie. Dotknięte tym defektem osoby często narzekają na rozdwojone końcówki, nadmiernie przetłuszczone włosy oraz ich zwiększoną podatność na różnego rodzaju uszkodzenia. Wyjściem z sytuacji może być wizyta u trychologa.

Kuracja SOLENIUM