Keratynowe przedłużanie włosów

to jeden z najpopularniejszych sposobów na dodanie włosom objętości i długości. Uwielbiany przez kobiety na całym świecie, gwarantuje spektakularne efekty. Keratynowe przedłużanie włosów to metoda, która polega na doczepieniu cienkiego pasma włosów naturalnych do pasma włosów, które ma końcówkę keratynową, tzw. łuski keratynowe. Dodatkowe pasma są zazwyczaj bardzo cienkie, co pozwala na regulację ilości i położenia pasm. Następnie oba pasma są łączone ze sobą za pomocą specjalnej zgrzewarki bądź pistoletu. Jak można się domyślić, nazwa tej metody pochodzi od keratyny, która jest głównym budulcem włosa. Keratyna sprawia, że włosy są gładkie i lśniące. Zalety keratynowego przedłużania włosów Jedną z głównych zalet keratynowego przedłużania włosów jest to, że można uzyskać dowolny, pożądany efekt. Keratynowe przedłużanie włosów pogrubia i wydłuża pasma włosów. Z kręconymi pasmami można stworzyć burzę loków, a z idealnie prostymi pasmami można cieszyć się włosami wyglądającymi gładko jak tafla wody.

Przedłużanie włosów metodą kanapkową

Nazywana metodą kanapkową, metoda hairtalk jest bardzo szybkim i łatwym sposobem na doczepienie przedłużanych włosów. Metoda kanapkowa polega na doczepianiu włosów do cienkich silikonowych pasemek, które następnie przykleja się do pasma włosów u nasady. Przezroczyste paski są niewidoczne, więc efekt jest naturalny. Metoda ta jest również odpowiednia, jeśli celem jest zagęszczenie włosów. Nie jest ona jednak polecana kobietom, które preferują gładkie fryzury, ponieważ paski mogą przeszkadzać.

Przedłużanie włosów metodą taśmową

Jest to zmodyfikowana metoda kanapkowa. Różnica polega na tym, że nie przykleja się pasemek do włosów za pomocą zgrzewów lub kleju, ale przyszywa się je do pasm specjalnie zaplecionych w tzw. warkocz wodospadowy pod włosami. Jest to metoda średnio trwała, a jej wadą jest trudność w myciu zaplecionych włosów.

Ultradźwiękowa metoda przedłużania włosów

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje naturalne włosy nie zostały zniszczone przez przedłużanie, rozważ zastosowanie ultradźwięków. Ta metoda przedłużania włosów nie wykorzystuje ciepła, jak metoda keratynowa, ale specjalne fale, które przyczepiają sztuczne pasma do Twoich naturalnych włosów. W ten sposób miejsce łączenia jest niewidoczne, a efekt utrzymuje się nawet do sześciu miesięcy. Wadą tej metody jest długotrwałe usuwanie doczepów oraz stosunkowo wysoka cena przedłużania włosów metodą ultradźwiękową.

Laserowa metoda przedłużania włosów

Przedłużanie włosów metodą laserową należy również do najtrwalszych i jednocześnie najdroższych metod. Połączenie włosów syntetycznych i naturalnych jest bardzo subtelne i praktycznie niewidoczne gołym okiem. Również w dotyku włosy dają maksymalnie naturalne wrażenie. Efekt utrzymuje się 4-6 miesięcy, jednak cena laserowego przedłużania włosów może być odstraszająca.

Metoda mikroringów przedłużania włosów

Mikroring przedłużania włosów nie jest szkodliwy dla włosów, ponieważ nie wymaga użycia wysokiej temperatury, tzw. ciepła. Polega na zastosowaniu małych pierścieni wykonanych z aluminium, miedzi lub brązu. Ich średnicę i grubość dopasowuje się do konkretnego rodzaju i struktury włosów dobranych w salonie w fryzjerskim