ŁUSZCZYCA

Skąd bierze się łuszczyca?

Jest to niezaraźliwa, ale przewlekła choroba, która w dużej mierze może mieć podłoże genetyczne. Dokładne przyczyny powstawania łuszczycy niestety wciąż nie są znane, jednakże napewno wiąże się ona zczynnikami genetycznymi i immunologicznymi. Duże znaczenie ma także styl życia osób z łuszczycą- wiele czynników zewnętrznych i środowiskowych może pogarszać stan skóry głowy, w tym np.spożywanie alkoholu, palenie papierosów, niewłaściwa dieta i pielęgnacja. Silny stres, u osób z łuszczycą, może także nasilać jej objawy.

Jak wygląda łuszczyca ?

Początkowo może przypominać łupież. Wynika ona zprzyspieszonego, aż 8-krotnie, cyklu komórkowego, co powoduje powstawanie nawarstwionych łusek. Skóra objęta problemem może być wyraźnie zaczerwieniona a zmiany wyraźnie odgraniczone. Ogniska chorobowe w obrębie skóry głowy najczęściej lokalizują się na potylicy, za uszami ale mogą także obejmować całą powierzchnię skalpu. Łuszczyca na skórze głowy może występować samodzielnie lub jednocześnie ze zmianami łuszczycowymi na ciele.

Jak przebiega leczenie

Rodzaj pielęgnacji najlepiej dobrać na wizycie trychologicznej, na której trycholog zdiagnozuje stopień zaawansowania problemu, po wykonaniu trychoskopii. Łuszczyca bywa często mylona z łojotokowym zapaleniem skóry i grzybicami, dlatego tak ważne jest właściwe rozpoznanie, aby leczenie przyniosło dobre rezultaty. Oprócz odpowiedniej pielęgnacji domowej warto jest wspomagać się zabiegami trychologicznymi.

Najbardziej skuteczne jest leczenie pod okiem specjalistów. Klienci/Pacjenci, którzy się do nas zgłaszają, mogą zauważyć zmiany na lepsze – zarówno jeśli chodzi o stan zdrowia, jak i samopoczucie.

Kuracje trychologiczne na łuszczycę, oparte na naturalnych ekstraktach roślinnych, działają keratolitycznie- złuszczająco, przeciwzapalnie, przeciwświądowo, nawilżająco i łagodząco. Przyspieszają także gojenie się, odbudowując barierę hydro-lipidową skóry. Bardzo dobre rezultaty wyciszenia zmian chorobowych dają także zabiegi ze światłem LED. Łuszczycy skóry głowy nie da się wyleczyć, ale można zminimalizować jej objawy, do tego stopnia, aby nie stanowiła utrudnienia w życiu codziennym.